3 sposoby na to, aby wakacje trwały jak najdłużej

Wakacje to świetny czas! Nic więc dziwnego w tym, że staramy się je uwiecznić. Niezależnie od tego czy wybieramy się na nie w zagraniczną podróż do ekskluzywnego kurortu czy spędzamy je grillując na tarasie i opalając się nad pobliskim zalewem. Po prostu chcemy, żeby trwały jak najdłużej.

Poniżej znajdziecie pięć sposobów na to, aby jak najdłużej zachować je w swojej pamięci i by móc do nich wracać. Jeśli zobaczycie tylko tytuły, moje propozycje mogą się Wam wydać banalne i mało odkrywcze. Proponuję więc przeczytać całość, bo pod każdym z tych oczywistych rozwiązań, kryją się moje propozycje na to jak je zmodyfikować, żeby były ciekawsze.

Sama niedługo wybieram się na prawdziwe wakacje i zamierzam skorzystać z tych sposobów właśnie w tym moim, zmodyfikowanym stylu.

1.Fotografowanie

photo-1455463690915-11babbaa3218

Nie ma chyba łatwiejszego i popularniejszego sposobu na uwiecznienie wakacji niż ich sfotografowanie. Zwłaszcza, że dzisiaj brak dobrego aparatu nie jest już problem. Większość z nas ma go przecież w swoim telefonie, który prawie zawsze nosimy przy sobie i możemy użyć kiedy dzieje się coś co warto zatrzymać w kadrze.

To udogodnienie stało się też niestety pewną pułapką. Wakacje spędzamy z nosami przed ekranami smartfonów nie tylko ze względu na ogromną pamięć urządzenia i brak wyczerpującej się kliszy. Robimy mnóstwo zdjęć i nie dokonujemy spośród nich selekcji tych najlepszych. W rezultacie mamy setki fotografii, których nikomu nie chce się później przeglądać.

Wywoływanie zdjęć rozwiązuje ten problem, ale ostatnio coraz mnie ludzi korzysta z tej możliwości. A wypełnienie albumu zdjęciami to przecież o wiele lepsza pamiątka! Każdy chętniej sięga po nią niż po płytę czy telefon. Jeśli sami macie sporo zdjęć i wolelibyście oglądać je w formie papierowej, możecie skorzystać z usług firmy Foto4u, która oferuje odbitki bardzo dobrej jakości i w naprawdę korzystnych cenach.

2. Filmowanie

kaboompics.com_Girl plays with soap bubbles

Zdjęcia pozwalają nam uchwycić tylko jedną, konkretną chwilę. Sekundę, która często jest tylko procentem ważnej i wartej zapamiętania sytuacji.  Nagrywanie filmów daje nam możliwość uchwycenia dłuższych momentów.

Nie warto jednak przesadzać i nagrywać każdą chwilę wolnego czasu. No chyba, że chcemy na chwilę stać się Youtuberami kręcącymi nowego vloga. Jeśli nie, lepiej włączać kamerę w bardzo wyjątkowych okazjach albo, wręcz przeciwnie, przy tych najzwyklejszych czynnościach, których uwiecznienie czasami lepiej zachowa wspomnienia całego wyjazdu.

Z kilku krótkich, kilku- lub kilkunastu sekundowych urywków można później zmontować niedługi filmik. Z pewnością chętniej wróci się do niego niż do kilkugodzinnej, szczegółowej lecz nudnej relacji. Oczywiście można stworzyć dwie wersje, jedną krótszą i drugą dłuższą.

3. Pamiątki

woman-1209590_1920

Nie wiem jak Wam, ale mi typowe pamiątki kojarzą się tylko ze zbieraczami kurzu. Zajmują dużo miejsca, wymagają ciągłego czyszczenia i nie ma jak się ich pozbyć. Mam wiele takich skarbów, które z zapałem kolekcjonowałam podczas wycieczek szkolnych. Obecnie wolę jednak inną formę pamiątek. Już od jakiegoś czasu z każdego nowego miejsca, które odwiedzam, przywożę pocztówkę. Zajmują o wiele mniejszą przestrzeń, nie kurzą się i przegląda się je niczym fotografie miejsc, z których pochodzą.

Są też inne możliwości. Na przykład małe zawieszki kojarzące się z określonymi miejscami, które przypinamy do bransoletki. W postaci jednego, małego przedmiotu mamy zachowane wspomnienia z wszystkich ważnych miejsc. Fajne jest to, że taka rzecz może towarzyszyć nam w codziennym życiu i przypominać o wakacjach.

Poza tym świetną opcją są też zdjęcia w formie obrazu, jeśli jakiś kadr spodoba nam się na tyle, że będziemy go chcieli zawiesić na ścianie czy prezent ze zdjęciem ze wspólnego wyjazdu dla bliskiej nam osoby. Takie fotograficzne pamiątki również możecie stworzyć na Foto4u. To opcja 2w1, bo przedmioty na których możemy wydrukować zdjęcia to rzeczy codziennego użytku, czyli rodzaj pamiątek jaki ja lubię najbardziej (z wyjątkiem moich pocztówek).

.

A w jaki sposób Wy staracie się zachować wspomnienia z wakacji i tym samym sprawić, żeby trwały dłużej?

kaboompics.com_Remember

Wpis powstał we współpracy z Foto4u.
Wszystkie zdjęcia pochodzą z darmowych banków zdjęć na licencji CCo.

6 Comment

 1. Ach te wakacje, teraz to dopiero się je wspomina z łezką w oku.

 2. Bardzo fajny post! Super kubek <3

  http://www.ladyagat.com

 3. Fotografowanie – jak najbardziej. Uwielbiam wracać do wakacyjnych momentów w wolnych chwilach, np w metrze, gdy na kogoś czekam. Bardzo pozytywny post!

  Carmelatte

 4. Zgadzam się, zdjęcia na papierze są dużo fajniejsze niż oglądane w wersji elektronicznej, dlatego też, jak trafiają mi się tanie okazje (bo nie oszukujmy się, żeby wywołać dużą ilość zdjęć to idzie sporo pieniędzy) to je wywołuje w masowej ilości :)

 5. Uwielbiam robić zdęcia, kupować mnóstwo pamiątek i zatrzymywać chwile :)

 6. Świetny pomysł na post :)
  Bardzo przydatny:)

Dodaj komentarz