Krótka podróż do Narnii

Kiedy za oknem w końcu świeci  słońce a pogoda od czasu do czasu pozwala nam w końcu na krótki rękaw, ja powracam do Was w moim wielkim futrze i z zimowym krajobrazem.

Wspominałam już jak bardzo lubię oglądać zimę? Tak, oglądać. Podziwiać piękne widoki, które tworzy, zatrzymane w kilku kadrach takich jak te poniżej. Po kilku miesiącach przerwy, nadal pamiętam jaka potrafi być mroźna, mokra i niebezpieczna (i to nie tylko w takich butach jak te). W środku lasu, gdzie nieubłagany Mirek karze mi przedzierać się przez nieznanej głębokości zaspy, odnoszę wrażenie, że zima czyha tylko na to kiedy jeden niepewny krok skończy się skręceniem kostki. Ale czego nie robi się dla dobrych zdjęć?

Oczywiście, oprócz pięknego pejzażu, dostrzegam kilka pomniejszych zalet zimy. Oferuje przeróżne formy aktywności. Wstyd się chyba przyznać, ale moją ulubioną do dziś pozostają sanki. Nie próbowałam wprawdzie wszystkiego. Oprócz nich, miałam okazję jeździć na łyżwach
i nartach, ale pomimo że lubię czasem skorzystać z dwóch pozostałych opcji, to sanki są moim wyborem numer jeden. Nie tylko ze względu na najmniejszą dawkę kompromitacji, ale także dzięki ogromnej frajdzie jaki daje wyskok do czasów dzieciństwa. Nie pamiętam już kiedy ostatni raz odbyłam taką krótką podróż w czasie. Pisząc ten tekst, nabrałam na to jeszcze większej ochoty. I tak oto znalazłam kolejny argument na to, że zima nie jest taka zła i w pewien sposób czekam na jej powrót.

Jestem po prostu ogromnym zmarzluchem. Najlepszym rozwiązaniem byłaby więc dla mnie stara szafa, dzięki której niczym Łucja, od czasu do czasu odwiedziłabym sobie zimę. Nie ukrywam nawet, że Opowieści z Narnii były inspiracją poniższej sesji z Mirkiem i mimo, że publikuję ją znacznie później niż powinnam, myślę że będą dobrym akcentem na pożegnanie zimy i jednoznaczne przywitanie wiosny (czapki z głów!).


futro/Only, spódniczka/ciuch, golf/prezent, botki/z szafy mamy

3 Comment

  1. Też jestem zmarźluchem. Mi bardziej odpowiada kubek dobrej herbaty, książka i kocyk ;)

    blog
    youtube

  2. Debowy says: Odpowiedz

    Nie zimno Ci, Laska?

  3. Magicznie! ;)

Dodaj komentarz