Moja nowa fryzura – akcja „Daj włos!”

Witajcie w Nowym Roku! Nie mogę uwierzyć, że od ostatniego wpisu, który pojawił się jeszcze w okresie świątecznym, minęło tyle czasu i tak wiele się u mnie zmieniło. Pierwszą, chyba najbardziej widoczną zmianą są włosy.

Zmianę długości planowałam już od dłuższego czasu. Zawsze brakowało mi jednak odwagi na tak radykalne cięcie. Wprawdzie miałam już kiedyś włosy o podobnej długości, ale na tyle dawno, że ciężko było mi odnieść się do tamtego czasu. Bałam się starej jak świat historii. W przypływie euforii, w pogoni za czymś nowym ścinam włosy a potem latami płaczę aż do powrotu ostatniego centymetra. I chociaż taki scenariusz nadal mi grozi, to obecnie jestem zadowolona ze swojej decyzji w stu procentach.

W jej podjęciu pomogła mi również akcja Daj włos! fundacji Rak’n’Roll. Na post o zbiórce włosów na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii, trafiłam przypadkowo na Facebooku. To był impuls, który pchnął mnie do działania. Aby wziąć udział w akcji, trzeba ściąć przynajmniej 25 centymetrów włosów i istnieje kilka warunków na jakich to cięcie musi się odbyć. Na szczęście są one na tyle proste, że włosy mogą być ścięte dla fundacji w dowolnie wybranym salonie, który się na to zgodzi i wysłane przez nas same. W wielu miastach funkcjonują jednak zakłady, biorące udział w akcji, które zajmują się całym procesem. Może moja metamorfoza i ten wpis, zainspirują którąś z Was do wzięcia udziału i pomocy kobietom, które niestety, w przeciwieństwie do nas, nie mogą cieszyć się tym kobiecym atrybutem. Więcej informacji o tej akcji znajdziecie tutaj.

Poza zmianą długości, zdecydowałam się też na delikatną koloryzację. W poszukiwaniu naturalnego efektu znalazłam technikę flamboyage, której rezultatem są delikatne refleksy. Na zdjęciach, zwłaszcza tych czarno-białych, widać to w bardzo niewielkim stopniu, ale może na kolejnych sesjach plenerowych, zobaczycie to w pełnym wymiarze.

zdjęcia Aleksandra Adamczuk

sweter/H&M 

6 Comment

 1. Ślicznie Ci w tych włosach :)

  1. Dzięki kochana!

 2. Idealnie!

  1. Chociaż jestem zdania, że ideałów nie ma, to i tak dziękuję bardzo! :)

 3. w says: Odpowiedz

  Kochana, to najpiękniejsze Twoje zdjęcia ever! <3 cudownie Ci w tych włosach. Dobra decyzja :)

  1. Jejku, dziękuję bardzo Wiola :) To chyba najmilszy komentarz ever!

Dodaj komentarz