Płaszcz o luźnym kroju, szalik ombre i wysokie kozaki

Zawsze kiedy wracam do domu czy to na krótki weekend, czy na dłużej jak w te święta, szafa mojej mamy staje się dla mnie nieocenionym źródłem pomysłów. Miło jest oderwać się od tego co się dobrze zna i spróbować z czymś nowym, czymś na co nie miałoby się odwagi, żeby kupić to dla siebie i na stałe wprowadzić do swojej garderoby. Tym czymś jeszcze jakiś czas temu był dla mnie ten płaszcz.

Jeśli zaglądacie na bloga nawet raz na jakiś czas, z pewnością wiecie, że uwielbiam płaszcze i to najlepiej w żywych, intensywnych kolorach. Nie od wczoraj prowadzę kampanię przeciwko ponurym, czarnym okryciom wierzchnim. Precz nudnym kurtkom! Jesień i zima są na tyle ponure same w sobie, że nie trzeba tego jeszcze bardziej podkręcać.

Oczywiście nie jestem całkowicie przeciwna tym ciemniejszym, bezpiecznym kolorom. Sama mam w szafie dużo czarnych czy szarych ubrań, w tym jedną parkę, ale nie chciałabym jej nosić na okrągło i wtapiać się w ponury tłum klonów jaki widzi się na naszych ulicach o tej porze roku. Wiecie jak trudno jest wtedy kogoś zlokalizować?

W mojej szafie mam już czerwony i malinowy płaszcz a z bardziej konserwatywnych, beżowy. Jednak ta intensywna żółć, kolor musztardowy jak nazywałam go w poprzednich wpisach, w których się pojawiał, niebyt mnie przekonywał. Płaszcz pojawiał się więc wcześniej na blogu, ale bardziej jako eksperyment niż coś do czego w stu procentach byłam przekonana.

Teraz, po tych kilku podejściach, z chęcią podkradłabym go mamie i zabrała ze sobą na stałe do Lublina. Zwłaszcza, że oprócz koloru, podoba mi się w nim, w tym przypadku od samego początku, oryginalny krój. Może jest mało praktyczny, trochę ukrywa kształty, ale świetnie sprawdza się do takiej elegancji na co dzień.

zdjęcia Aleksandra Adamczuk 

płaszcz i szalik/z szafy mamy, spodnie/no name, koszulka/ciuch, kozaki/DeeZee

 

5 Comment

  1. Kolorowy płaszcz o tej porze roku zawsze wygląda świetnie ;)

  2. Śliczny ten musztardowy płaszczyk :)

  3. Czy Twój ulubiony zespół to Lemon?

  4. Pięknie wyglądasz ;)

  5. Mirosław says: Odpowiedz

    Pięknie wyglądasz,super stylizacja

Dodaj komentarz