Najpiękniejsze miejsca na świecie #1

Pinterest to najlepsza strona z inspiracjami jaką do tej pory znalazłam. Kiedyś byłam oddaną fanką WeHeartIt (ZOBACZ: Mój profil) i do dzisiaj lubię tam zaglądać, ale zaczęło przeszkadzać w nim to, że większość dodawanych tam zdjęć przycinanych jest do kwadratów i to bardzo małych kwadratów. Na Pinterest można z łatwością znaleźć pełnowymiarowe zdjęcia o dobrej jakości co o wiele lepiej prezentuje się po dodaniu tutaj i na co po prostu lepiej się patrzy. Nietrudno też o zdjęcie przedstawiające całą stylizację, od stóp do głów, co na WeHeartIt było mało prawdopodobne.

Jeśli nie wiecie na czym cała zabawa polega, pokrótce Wam to przedstawię. Zakładacie normalne konto (ZOBACZ: Mój profil) z loginem i hasłem a następnie przeglądając miliony zdjęć, możecie je polubić, klikając na serduszko lub przypiąć, czyli ‚zapinować’  i do to konkretnej, stworzonej wcześniej (ewentualnie możecie dodać na potrzebę danego pina, nową) tablicę lub macie możliwość dodania własnego zdjęcia. Ja posiadam kilka tablic, m.in. Outfit Ideas, Boho, The most stylish things, Beautiful Photos oraz I want to visit!

Ta ostatnia z nich jest zbiorem świetnych fotografii przepięknych miejsc, które tym jednym ujęciem oczarowały mnie tak bardzo, że chciałabym zobaczyć je kiedyś na własne oczy. Wiem, że to trochę magia zdjęcia, jednej uwiecznionej chwili, która może czynić te miejsca bardziej wyjątkowymi niż są w rzeczywistości, ale warto się przekonać czy nie są jeszcze cudowniejsze niż na nich.

Jak do tej pory trafiło do tej tablicy niewiele Pinów, bo przypinam tam tylko te najlepsze a nie wyszukuję specjalnie zdjęć tej kategorii. Te trafiły po prostu do mnie, kiedy poszukiwałam zupełnie innych inspiracji. To musi coś znaczyć!

51a2298c64a627470c03454cb8e89d37


Anadaluzja, Hiszpania

Z oryginalnego źródła zdjęcia (tutaj) dowiedziałam się, że jest to jedna z ulic Frigiliany, będącej gminą prowincji Malaga w Andaluzji. Już same nazwy tego miejsca brzmią zachęcająco. Chętnie przeszłabym się tymi wąskimi uliczkami między białymi, ślicznymi kamienicami, które pięknie wyglądają na tle błękitnego nieba.

Andaluzja to najludniejsza i druga pod względem powierzchni wspólnota autonomiczna położona na południu Hiszpanii. Jej stolicą jest Sewilla.

Andaluzja jest ojczyzną tańca flamenco.

.

.

.

.

.

.

.

.

8dfde45129bdc2d803d4e068dc066df1


Positano, Włochy

 Z Wikipedii dowiedziałam się tylko tyle, że jest to niewielka miejscowość, jednocześnie gmina, którą zamieszkuje niecałe cztery tysiące mieszkańców. Znajduje się w prowincji Salerno.

Oznacza to niebywały spokój wśród tych ułożonych obok siebie domków, choć myślę że i tak pełno tam turystów.

Jad dla mnie miasteczko to wygląda niczym z książki czy gry komputerowej. I to nie tylko na tym zdjęciu. Sprawdziłam.

Pierwotne źródło zdjęcia tutaj.

.

.

.

.

.

.

.

.

9413338dbca58530b4cf24e3831bacdd


Cinque Terre, Włochy

Cinque Terre to fragment riwiery liguryjskiej w zachodnich Włoszech. To niezwykła kraina składająca się z pięciu miasteczek. Jednym z nich jest uwiecznione na zdjęciu Riomaggiore. Kolejne na tej liście miasteczko-gimna. Jeszcze mniejsze od poprzedniego, bo liczące niespełna dwa tysiące mieszkańców.

Na znajdujących się w pobliżu tarasach rosną drzewa oliwkowe i winorośl.

Niestety nie udało mi się znaleźć oryginalnego źródła zdjęcia.

.

.

.

.

.

.

.

.

e0fca2f66321832d3ffb468cb8358dd0


San Francisco, Stany Zjednoczone

O tym mieście można by było napisać całą książkę i na pewno powstała już niejedna. Z pewnością każdy z nas słyszał o tym mieście leżącym w Kalifornii.

Na mojej liście wymarzonych podróży znalazło się już w trakcie oglądania serialu Alcatraz. Inną jego atrakcją jest Most Golden Gate.

Nie wiem jaką konkretnie ulicę przedstawia zdjęcie obok, ale z pewnością spróbowałabym ją zlokalizować, planując wyjazd do San Francisco.

Oryginalne źródło zdjęcia tutaj.

.

.

.

.

.

.

.

1d211439a909d4af55159f73ba1f309d


Bazylika św. Marka w Wenecji, Włochy

 Kolejny punkt na mapie Włoszech. Wenecja jest jednym z miejsc, które najbardziej chciałabym odwiedzić. Z pewnością zwiedziłabym wtedy tę bogato zdobioną bazylikę o długiej i ciekawej historii.

 Czy wiecie, że od połowy XVI wieku była ona jednym z najważniejszych ośrodków muzycznych w Europie? I to przez mniej więcej sto lat!

Oryginalne źródło zdjęcia tutaj.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

9068d0f2bdbc08dd793a2c295dcd808b


 Irlandia

 Nie mam pojęcia z jakiego rejonu pochodzi ta niweielka wioska przedstawiona na zdjęciu, ale wiem, że taką Irlandię chciałabym zobaczyć. Pełną zieleni i wzgórz.

Chociaż panujący tam klimat jest wyjątkowo nie dla mnie, myślę, że nie byłoby to przeszkodą w odwiedzeniu tego kraju, zwłaszcza w najważniejsze święto, czyli dzień św. Patryka.

Ciekawostką jest, że to z Irlandii wywodzi się Halloween.

Oryginalne źródło zdjęcia tutaj

.

.

.

.

.

.

.

.

c4bd3da3f61b3a62ce05b6dce82be7a3


 Dolomity, Włochy

 Odmienne oblicze tego kraju, bardziej naturalne, mniej związane z cywilizacją. Dolomity to pasmo górskie w północno-wschodniej części Włoch.

Podobno jest to rejon idealny do uprawiania wszystkich sportów górskich. Choć ja żadnego z nich nie uprawiam, z chęcią wybrałabym się na jakąś wspinaczkę czy po prostu spacer. Przejażdżka rowerowa też wchodzi w grę.

Zresztą wystarczyłoby mi napawanie się tym pięknym widokiem z tarasu jakiejś małej, drewnianej chatki

Oryginalne źródło tutaj.

.

.

.

.

.

.

.

442922f00574c183363e354d8735bcec


Park Narodowy Grand Teton, Stany Zjednoczone

Kolejny górski krajobraz. Tym razem z parku narodowego położonego w północno-zachodniej części stanu Wyoming.

Malowniczy widok sprawia, że można wpatrywać się w niego godzinami. Spacer byłby marzeniem, choć samotny mógłby okazać się niebezpieczny, bo żyje tam wiele dzikich gatunków zwierząt takich jak grizzly, puma i wilk.

Oryginalne źródło zdjęcia tutaj.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

27a73783428c9fe6d79ce2a4848158eb


Plaża Katedr, Hiszpania

Mamy wakacje, więc w tym przeglądzie nie mogło zabraknąć pięknej plaży, będącej fragmentem hiszpańskiego wybrzeża Atlantyku. Plaża Katedr znajduje się w północnej części Galicji, tuż przy granicy z Austrią.

Jej nazwa wzięła się od trzydziestometrowych łupkowych łuków przypominających architekturę wnętrza świątyń.

Wyobraźcie sobie jak piękne zdjęcia można by zrobić w takim miejscu.

Źródło zdjęcia tutaj.

.

.

.

.

.

.

.

.

Mam nadzieję, że spodobał Wam się wpis w tym stylu i nie będzie to ostatni z tego cyklu.

4 Comment

  1. Wspaniały post. Chciałabym zobaczyć te cudowne zakątki świata :)

    Pozdrawiam ciepło.

  2. M&MKFashion says: Odpowiedz

    piekne miejsca!!! San Francisco – zaliczone :)

  3. Piękne miejsca…pozdrawiam…

  4. Przepiękne miejsca! Zapierające dech w piersiach…
    Marzę o podróżowaniu i zobaczeniu jak najwięcej!

Dodaj komentarz