Podróżowanie, czyli moje marzenie

Podróżowanie to niewątpliwie jedno z najpospolitszych marzeń, które ludzie wymieniają podczas poznawania kogoś nowego lub wpisują w jakiś rubrykach kwestionariuszy, zaznaczają w ankietach. Wiecie co mam na myśli, kiedy ktoś zapyta Cię co chciałbyś robić, o czym marzysz, to trudno od razu sprecyzować tak najskrytsze cechy naszej osobowości i wtedy rzucamy takimi stereotypowymi planami. Nie ma w tym pewnie nawet kłamstwa, bo kto nie chciałby zobaczyć choć części świata, kiedy kryje się na nim tak wiele ciekawych, interesujących, niesamowitych i niepowtarzalnych miejsc?

DSC_0052 DSC_0120 DSC_0036 DSC_0031 DSC_0015

Pomyślałam, że te niesamowicie klimatyczne zdjęcia, które jeszcze przed maturą zrobiliśmy z Mirkiem, będą idealną okazją do wspomnienia Wam o moim zamiłowaniu do odkrywania nowych miejsc. Miejsce, które wybraliśmy na uchwycenie tego bardziej formalnego, utrzymanego w czarno-białej kolorystyce (co ostatnio bardzo lubię), zestawu, bardzo kojarzy się z wyjazdami i podróżami. Nie wiem czy to ze względu na to miejsce czy po prostu ten klimat sprawił, że mam do tych zdjęć jakiś sentyment. Bardzo je lubię i chyba są jednymi z moich ulubionych na jakich do tej pory uchwycił mnie Mirek. Chłopak ma talent!

DSC_0035 DSC_0023 DSC_0100 DSC_0037 1 DSC_0092

Jestem niesamowicie podekscytowana moim zbliżającym się wyjazdem, dzięki któremu będę mogła odkryć nowe miejsca. Tym bardziej, że jest to również szansa na zdjęcia w innej okolicy. O mojej podróży opowiem Wam wkrótce więcej. Zdradzić Wam mogę jedynie tyle, że podoba mi się fakt, iż wyjazd ten nie jest zorganizowany, lecz odbywa się w bardziej swobodny sposób. Od zawsze bardziej wolałam samodzielne wycieczki od tych zaplanowanych od A do Z przez biura podróży lub w przypadku czasów szkolnych – wychowawcę czy innego nauczyciela. Mimo perspektywy zobaczenia czegoś nowego jest to dla mnie gorsza opcja, gdyż zawsze wiąże się z ograniczonym czasem, ustalonymi miejscami pobytu. W przypadku samodzielnie zaplanowanego wyjazdu, podczas którego możemy pozwolić sobie na większą swobodę, lekką improwizację a czasami po prostu włączenie stopu, podobają mi się nie tylko wymienione do tej pory zalety, ale również planowanie, możliwość wyboru miejsc, któe się zobaczy według własnych upodobań.

DSC_0074Tymczasem skupmy się jednak na tym co mamy tu i teraz. Ta świetna czarna torebka, która już kilka lat temu wpadła mi w ręce w jednym z ciuchów, od razu zachwyciła mnie swoim zapięciem, które uniemożliwia wszelkie przypadkowe otwieranie się. Oprócz jej wielu zalet takich jak obecność długiego paska i krótkiego ramienia oraz detale w złotym kolorze, skrywa jeszcze jedną zaletę absolutną. I to skrywa dosłownie. Mimo swoich niewielkich rozmiarów i niepozornego wyglądu jest bardzo pojemna, a dzięki obecności kilku oddzielny przegródek, umożliwia utrzymywanie stałego porządku wśród noszonych w niej rzeczy. To przecież zaleta idealna! Ile to razy nie mogłyśmy znaleźć najbardziej potrzebnej nam w tamtym momencie rzeczy?

DSC_0062 copy 2 DSC_0002 DSC_0039 DSC_0004 DSC_0010 DSC_0080

Dodaj komentarz