Trochę rocka, czyli jak nosić skórzane spodnie

Podczas kilu ostatnich wypadów zakupowych z chłopakiem lub z koleżanką, uważnie obserwując pojawiające się w sklepach kolekcje jesienno-zimowe, zauważyłam ponowne zainspirowanie się rockowym klimatem. Skóra wszędzie. Przeważnie czarna i to dosyć ciężka. Oczywiście większość proponowanych nam przez sklepy ubrań nie jest wykonana z prawdziwej skóry. Całe szczęście!

Zainspirowana tym zjawiskiem, postanowiłam przygotować dla Was artykuł skupiający się na skórzanych rzeczach i na pierwszy ogień rzuciłam spodnie. Nie wiem dlaczego, ale znalezienie naprawdę gustownych stylizacji uwiecznionych na dobrych jakościowo zdjęciach, zajęło mi więcej czasu niż początkowo przypuszczałam. To dało mi wiele do myślenia. Stworzenie stylowego połączenia z wykorzystaniem skórzanych spodni to wcale nie kaszka z mleczkiem!

W sieci pełno jest zdjęć przedstawiających panie w tej oto części garderoby. Trzy czwarte z nich nie mają nic wspólnego ze stylem a poza tym takich zdjęć na blogu publikować po prostu nie wypada. Z pozostałej garstki tylko niektóre mają w sobie to coś i właśnie one znalazły się poniżej, aby być może przekonać Was, że skórzane spodnie lub ewentualnie legginsy imitujące skórę, nie są zarezerwowane jedynie dla motocyklistów i wcześniej wspomnianych pań.

Najlepiej nosić je klasycznie, do białej koszuli i szpilek. Niemniej dobrze prezentować się będą z szarością, beżem i burgundem. Pamiętajmy również o prawdzie starej jak świat: czarny z czarnym zazwyczaj wygląda dobrze. Dla bardziej odważnych, do typowo jesiennych stylizacji, można się pokusić o dodanie futrzanego przyjaciela, dla przykładu w postaci ciepłej kamizelki. Ekstremalnym połączeniem jest dobranie do skórzanych spodni, skórzanej kurtki. Pamiętajcie jednak, że jeśli nie macie Harley’a to uważajcie z total leather look, bo tutaj łatwiej osiągnąć bardziej motocyklowy efektu niż zestaw niczym z kończących się tygodni mody.

Jednak dzięki skórzanym spodniom możemy osiągnąć również wspaniały rezultat. Bardziej drapieżny look jest jak najbardziej na tak o ile mieści się w granicach dobrego smaku. Żadne inne spodnie nie podkreślą tak nóg jak one, więc posiadaczkom zgrabnych odnóży radzę lecieć do sklepu i zaopatrzyć się w parę tych gangsterskich portek.

Jeśli jesteście ciekawe kilku naprawdę dobrych stylizacji z udziałem skórzanych spodni, zalecam rzucenie okiem na poniższe zdjęcia. One powinny Was przekonać, że pomimo kilku czyhających na nas możliwych pomyłek, warto spróbować, aby osiągnąć taki efekt.

5b850ca1fc40f477cd912df810f34190

źródło zdjęć: stockholm-streetstyle.com, pinterest.com, tumblr.com

 

Dodaj komentarz